Радио Милева
Критики на сметка на изгледот

Нема ни 50 килограми: Пријовиќ се појави на снимање и сите ги остави со подотворена уста (фото)

Нема ни 50 килограми: Пријовиќ се појави на снимање и сите ги остави со подотворена уста (фото)
фото:александра пријовиц/инстаграм принтскрин

Александра Пријовиќ се појави на снимањето на емисија во елегантно издание, пленеше со насмевка, сепак многумина коментираат дека видливо ослабела.

Познато е дека Александра се грижи и за своето тело, па веќе извесно време е на посебна диета.
Таа беше гостин со своите колеги Ацо Пејовиќ и Саша Матиќ на снимањето на емисијата „Премиера – специјален викенд“, што ќе се емитува во недела.

фото:александра пријовиќ/инстаграм принтскрин

За оваа пригода таа носеше принт кошула и сини широки панталони, а наскоро следуваа коментари: „Па, таа нема ниту 50 кг“, „се преполови“, „убава и елегантна како и секогаш“.

Инаку, Александра еднаш рече дека по породувањето се ставила на специјална диета, а со тоа успеала да ги изгуби вишокот килограми што ги добила за време на бременоста.

– Искрено, внимавав на исхраната уште од породувањето. За време на бременоста, воопшто не обрнував внимание, се здебелив многу, но не се замарав, тоа и не ми беше важно. Најважно за мене беше само бебето да биде добро и сè да оди одлично. Исто така, се погрижив да бидам расположена, бидејќи тие велат дека сите тие работи се пренесуваат на детето. Кога се породив, знаев дека ќе треба да се вратам на работа и едноставно не сакав да си дозволам многу килограми. Секако, сè уште имам вишок, но се обидов и бев на специјална диета, што е добро за доење, и да ослабам малку – рече тогаш пејачката, која очигледно сè уште внимава на својата диета и се храни здраво .

Останати вести од Радио Милева