Радио Милева
Ривалството започна

Нема извинување: Ѓорѓе Давид без задршка кажа што мисли за Мили

Нема извинување: Ѓорѓе Давид без задршка кажа што мисли за Мили
фото:ѓорѓе давид/инсатграм

Ѓорѓе Дејвид го обвини Александар Милиќ Мили дека ги мести технички микроните за неговите кандидати за да звучи подобро од другите. После тоа, настапи хаос, а рокерот реши да објасни сè.

– Она што го зборувам или го правам таму, е сè во жестоката борба за кандидати. Секој од нас има право да го каже она што го слуша или гледа. Не сакам да навлегувам во тоа дали Мили не беше во право или во право, а јас не сум. Оставам на публиката да заклучи. Било каква дискусија или несогласување меѓу нас, публиката ќе процени кој е во право – рече рокерот.

– Снежана Ѓуришиќ ме поддржа. Што се случи понатаму и ако разговарав со некој друг за темата подесување на микрофон, би го оставил на себе. Секој од нас ја претставува својата позиција и нема извинување, ако можеби помисливте дека се извинив по снимањето – не. Саша Поповиќ беше на страната на Мили околу целата приказна поврзана со подесувањето на микрофонот, а за тоа можам да кажам само одлично и прекрасно – вели рокерот за „Стар“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

– Не се плашам дека Мили може да ме избрка од жирито. Јас ја работам својата работа искрено, и ако ме отпуштат, фала му на Бога, имам што да направам. Членовите на продукцијата ќе одлучат за мојот опстанок во жирито, а тоа е Саша. Поповиќ е на прво место, и само тогаш Мили, а потоа и Снежана Ѓуришиќ и уште еден човек – додаде Ѓорѓе.

– Не е тим од луѓе кои се потпираат само на една личност или само на Мили, тоа е тим од неколку луѓе. Мили не е глупав, има чувство да чуе кој е добар, а кој не – заклучува Давид.

Останати вести од Радио Милева