Радио Милева

„Нема да ме боли каде и да удариш“ – Наташа Беквалац му ја испрати последната порака на Лука! (видео)

„Нема да ме боли каде и да удариш“ – Наташа Беквалац му ја испрати последната порака на Лука! (видео)

Пред неполни два месеци, пејачката Наташа Беквалац физички беше нападната од својот сопруг Лука Лазукиќ.

Во меѓу време, таа стана и мајка, па семејните случувања не и донесоа ништо добро.

Медиумите не престануваат да пишуваат за случувањата поврзани со пејачката.

Покрај тоа што таа беше физички нападната, сопругот и ја одзема колата и поднесе тужба против неа барајќи да и ги врати парите што ги трошел по патувања и ресторани.

По сите, удари Беквалац почнува полека да оздравува. Таа наскоро ќе почне со настапи и ќе се врати на музиката.

Додека да се случи тоа, таа на Инстаграм сподели  своја песна, „нема да ме боли каде и да удариш“ е стих од хитот „Најлоша“, а судејќи по текстот на песната очигледно Беквалац му праќа порака на својот се уште законски сопруг.

 

🎼🎵🎤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

фото: стори