Радио Милева

Нема да ги задржите солзите: Живееше само два часа – почина бебенцето на белгискиот голман

Нема да ги задржите солзите: Живееше само два часа – почина бебенцето на белгискиот голман
foto: Lovre Kalinić/Instagram

Најтешките моменти од својот живот ги доживува белгискиот голман Јанички со своето семејство. Неговата сопруга Ким пред пет дена ја роди ќеркичката Лија, но нажалост таа почина само два часа откако дојде на свет.

Во неделата натпреварот меѓу Гента и Спортинг започна со едноминутно молчење во знак на сеќавање на бебенцето кое поради предвремено породување почина.

Сите навивачи со транспаренти во рацете им порачаа „Сила за Ким и Јанички“.

-Нашата принцеза Лија Толен беше во нашите раце. Беше силен борец, но дојде прерано на овој свет. Заплака, ни дозволи да и ги допреме стапалата, го исплази јазикот, ги фати нашите прсти со своите, се надевавме дека тој момент ќе трае вечно, напиша голманот на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yannick (@yannickthoelen) on

-Тоа кратко време кое го минавме со неа беа најубавите два часа во нашиот живот. Невозможно е да се опише болката која ја чувствуваме. Секогаш ќе бидеме горди на нашата малечка. Благодариме на сите топли зборови и поддршка, но сега сакаме само малку време и мир.