Радио Милева

„Некому е грозно, но мене ми се допадна“: Кортни Кардашијан раскажа бизарна случка од која го згрози светот

„Некому е грозно, но мене ми се допадна“: Кортни Кардашијан раскажа бизарна случка од која го згрози светот
фото:кортни кардашијан/инстаграм

Најстарата сестра на славното семејство Кардашијан-Џенер, Кортни Кардашијан, неодамна со својата изјава го згрози светот.

Бидејќи таа секогаш искрено зборува за мајчинството, сега откри што се случило со неа додека си играла со својот син Мејсон кога беше мал.

– Се сеќавам дека еден ден го бакнував син ми, го кренав и ја отворив устата широко за да се насмее. Тој поврати, а јас проголтав по грешка. Некои луѓе сметаат дека е страшно, но мене ми се допадна “, рече таа.

фото:кортни кардашијан/инстаграм

После овој, за многумина прилично грозен коментар, социјалните мрежи се „запалија“, а обожавателите се согласија дека сестрите дефинитивно „одат над секоја мерка затоа што сакаат да привлечат внимание“.

Патем, Кортни и нејзиното поранешно момче Скот Дисик го добија синот Мејсон, ќерката Пенелопе и најмалиот син Реџи. Двојката беше во врска 10 години, но тие раскинаа во 2015 година.

Останати вести од Радио Милева