Радио Милева

Некогашниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ стана татко

Некогашниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ стана татко
фото нстаграм

Некогашниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Небојша Војводиќ кој на почетокот на кариерата го нарекуваа Аца Лукас стана татко.

Тој и неговата сопруга Марина станаа родители на близнаци, односно добија момче и девојче.

Радосните вести пејачот ги сподели на социјалните мрежи.

„Драги пријатели денес во 15:15 мојата Марина и јас станавме родители, се родија нашите ангели Дрина и Никша“ напиша пејачот на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nebojsa Vojvodic (@nesavojvodic) on

Останати вести од Радио Милева