Радио Милева

Некогаш важеше за најзгодната водителка на „Гранд“, а еве каде е денес!

Некогаш важеше за најзгодната водителка на „Гранд“, а еве каде е денес!
фото: принтскрин

Некогаш една од најпопуларните водителки на домашната јавна сцена, Тамара Радониќ брзо ги освои срцата на гледачите, а веќе некое време не е на малите екрани.

Имено, на самиот почеток од својата водителска кариера, Тамара изјави дека никогаш не можела да замисли дека ќе се занимава со новинарство и дека на малите екрани се најде сосема случајно.

На 18-годишна возраст, без завршено средно училиште, се пријавила на натпреварот за стјуардесаи за компанијата „ЈАТ“ и поминала.

Во следните 2 години, таа се занимаваше со оваа професија, но подоцна се повлече и започна да работи како новинар.

Следуваше аудиција за презентери на Третиот канал. По неколкуте елиминациони кругови, таа се вработи, а нејзиното прво шоу беше „Светлата на метрополата“, на кое работеше заедно со режисерот Станко Црнобрња. Потоа следуваа емисиите „Секогаш во недела“ и „Поздрав од Белград“.

фото: принтскрин

Директорот на Гранд, Саша Поповиќ, го препозна нејзиниот потенцијал и и понуди да го води „Гранд шоу“, каде што започна да работи, и наскоро стана заштитно лице. Сепак, во еден момент таа реши да се повлече од медиумите и да се посвети само на своето семејство.

Останати вести од Радио Милева