Радио Милева

Некогаш носеше брендирана облека, а сега ограбува банкомати: Погледнете како изгледа домот на Романа Паниќ во Белград

Некогаш носеше брендирана облека, а сега ограбува банкомати: Погледнете како изгледа домот на Романа Паниќ во Белград
фото: инстаграм/романаппаниќ

Пејачката Романа Паниќ е уапсена во Австралија поради ограбување на банкомати и е осудена на 12 месеци затвор.

Романа сите ја паметат како атркативна пејачка која се фали во каков луксуз живее, а нејзиниот гардеробер отсекогаш беше преполн со брендирана облека.

фото: весна лалиќ/рас србија

„Толку многу пари дадов на облека, ручеци и вечер, па си реков на себе дека имам пари да го купам и тој клавир“ изјави Романа во една прилика и го покажа големиот гардеробер.

Во продолжение погледнете како изгледа домот на пејачката.

фото: весна лалиќ/рас србија

фото: весна лалиќ/рас србија

фото: весна лалиќ/рас србија

фото: весна лалиќ/рас србија

 

 

Останати вести од Радио Милева