Радио Милева

„Некаде во рајот“: Погледнете каде браќата од „Некст тајм“ го минаа четиридневниот празничен карантин (фото)

„Некаде во рајот“: Погледнете каде браќата од „Некст тајм“ го минаа четиридневниот празничен карантин (фото)
фото:некст тајм официјален/инстаграм

Браќата Мартин и Стефан од дуото „Некст тајм“, големиот христијански празни Велигден го поминаа во селото од каде потекнуваат по нивниот татко – Жван, Демир Хисар.

Наместо четиридневниот карантин во нивниот стан во Скопје, тие се решиле да уживаат во руралноста, рустиката, животните, природата…

фото:мартин филиповски/инстаграм

фото:мартин филиповски/инстаграм

Дојде време кога градскиот живот е далеку помалку посакуван од оној на село, а браќата близнаци бидејќи имаат каде, им се вратија на корените.

Пред своите следбеници и пријатели на социјалните мрежи, покжаа како се ужива.

Тие објавија неколку прекрасни фотографии за кои добија  стотици лајкови.

„Некаде во рајот“, напиша Стфеан седнат во природа.

Мартин пак, најмногу уживаше и се фотографираше во друштво на животните.

Останати вести од Радио Милева