Радио Милева

Нејзиното тело е храм: Џеј Ло се прошета низ Мајами со тангата во прв план (фото)

Нејзиното тело е храм: Џеј Ло се прошета низ Мајами со тангата во прв план (фото)

Пејачката и актерка Џенифер Лопез одлучи за потребите на снимањето на новиот спот да биде доста провокативна, а нејзиниот слободен стајлинг стана една од главните теми на светските медиуми.

Имено, Џеј Ло избрала бела маичка и широки панталони под кои се гледа тангата.

Таа во такво издание шеташе низ улиците на Мајами обкружена со многу танчари, а нејзината долна облека дојде во прв план, поради што фановите почнаа да се шегуваат на нејзина сметка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on


-Џенифер е како вино, што постара, тоа подобра. Може да биде благодарна на својата генетика, но клучот на успехот е во нејзината исхрана. Доста е дисциплинирана околу тоа што јаде и не консумира премногу алкохол. Нејзиното тело е храм- вели личниот тренер на Џенифер.