Радио Милева

И нејзината мајка е пејачка, а другиот родител не се експонира во јавноста: Ова е таткото на Александра Пријовиќ (фото)

И нејзината мајка е пејачка, а другиот родител не се експонира во јавноста: Ова е таткото на Александра Пријовиќ (фото)
фото:александра пријовиќќ/инсатграм

Александра Пријовиќ е позната како една од најбараните млади српски пејачки. Набргу по раѓањето на нејзиниот син Александар, таа се врати на настапите, нагласувајќи дека има голема поддршка од семејството, и од нејзиното и од на сопругот Филип, за да може без пречки да ги извршува своите обврски поврзани со музиката.

Публиката имаше можност да ја види мајката на Александра Пријовиќ бидејќи е пејачка.

 

View this post on Instagram

 

🤩

A post shared by 💘❤💓bokica💔🖤💋 (@borkamihajlovic1974) on

Таткото Недељко обично се држеше настрана, не сакајќи да застане пред камерите.

Сепак, во едно интервју откри дека токму тој е одговорен за тоа што неговата ќерка толку рано почнала да се занимава со музика.

 

View this post on Instagram

 

@aleksandra__official @nedeljkoprijovic ❤️❤️ #aleksandraprijovic #aleksandrazivojinovic #singer #serbiangirl #fatheranddaughter

A post shared by Aleksandra Prijović 💄 (@aleksandraprijoviccc) on

– Од рана возраст таа покажа талент за музика. Обожаваше да пее, а ние ја поддржувавме. Желба ми беше да се занимава со музика, јас ја пријавив на музички натпревар. Беше многу среќна, отидовме во Суботица на аудиција и така сè започна. Јас и моите родители отсекогаш сакавме таа да ја работи оваа работа. Ние и дадовме максимална поддршка колку што можевме, и фала му на Бога, се исплатеше – изјави еднаш Недељко Пријовиќ за Пинк.

Останати вести од Радио Милева