Радио Милева

Неговото лице е деформирано: Силвестер Сталоне претера со ботоксот,а еве ги и неговите три ќерки (фото)

Неговото лице е деформирано: Силвестер Сталоне претера со ботоксот,а еве ги и неговите три ќерки (фото)
фото:силвестер сталоне/инстаграм/принтскрин

Силвестер Сталоне (74) последниве години ја шокираше јавноста со лицето, кое го уништи со ботокс и други естетски процедури.

Неговите обожаватели истакнуваат дека Сталоне ја наследил опсесијата со пластични корекции од неговата мајка, астрологот и танчерката Џеки Сталоне (98).

Херојот на акционите филмови, како и неговата мајка, сакаше да престане да старее, па исто како неа, тој има уништено лице наместо да изгледа помладо.

Сталоне започна да прави корекции пред околу десет години. Сепак, јавноста се надева дека неговите убави ќерки, за кои често се фали, нема да одат по неговиот пат.

Софија (23), Систин (22) и Скарлет (18) на сите три им ја даде буквата „с“, со која започнува неговото име. Сталоне објави фотографија со своите ќерки на Инстаграм и истакна дека тие биле излезени.

– Брзо ги симнавме маските само за фотографирање. Пазете се – напиша холивудскиот моќник.

Останати вести од Радио Милева