Радио Милева

Недела дена откако ја погреба мајка си Јелена се реши на драстичен потег- еве што направи со работите на Дивна

Недела дена откако ја погреба мајка си Јелена се реши на драстичен потег- еве што направи со работите на Дивна
фото:инсатграм

Јелена Карлеуша ги пренесе омилените предмети на покојната мајка Дивна Карлеуша во својот дом на Дедиње.

Како што пишува српски Курир, пејачката сака да ги чува спомените од мајка си која почина на 3-ти март од рак на белите дробови. Уникатните предмети како накит, гардероба и останати предмети, Јелена ќе ги чува во посебна просторија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on

-Јелена е скршена, но полека доаѓа на себе. Дури сега станува свесна за реалноста и се повеќе го чувствува тоа што ја нема мајка и. Претходните денови доживеа голем шок, па константно е под таблети. Сега веќе полека се враќа во нормала, но и понатаму тешко го прифаќа фактот дека остана без мајка. Како што е познато, тие беа многу блиски, па Јелена посака да ги сочува работите на Дивна. Замоли пријател да ги донесе кај неа сите предмети што Дивна ги сакаше и не можеше без нив. Не сака да ги фрла, подарува и остава да гнијат, туку сака постојано да бидат до неа и на тој начин да ја чувствува „присутноста“ на мајка си, открива изборот и додава дека Јелена почнала да го носи накитот на Дивна, како и тоа дека наскоро ќе се врати на секојдневните обврски.