Радио Милева

Неда Украден во време на криза се почести со машина од 50 илјади евра (фото)

Неда Украден во време на криза се почести со машина од 50 илјади евра (фото)
фото:неда украден/инстаграм

Неда Украден (69) се почести со нов автомобил, „Јагуар“ чија цена е околу 50.000 евра, а се проценува дека ова е цената со „минимална“ опрема.

Станува збор за теренско возило, кое сега е новото милениче на пејачката, која крајот на вонредбата состојба во Србија ја прослави со трошење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden) on

Треба да се потсетиме дека изјавите на Неда за време на пандемијата предизвикаа големо внимание, како резултат на апелот државата да им помогне на музичарите.

– Би сакал да апелирам до сите социјално значајни фактори кои одлучуваат за економијата и животот воопшто на оваа земја, водејќи сметка за економијата, економскиот живот, да го земат предвид целата група луѓе кои се дел од богата музичка индустрија. Оваа состојба да им се овозможи на некој начин привилегии што им се резервирани на малите, големи, средни бизнисмени… – рече Неда во април.

– Сите овие музичари ги имаат своите семејства, ги хранат, плаќаат некои сметки, се поддржуваат, имаат многу проблеми и оваа криза ќе биде многу непријатна и голема за многумина, само со помош на некои вообичаени акции може да се надмине. Тоа е апел до сите кои се прашуваат и одлучуваат кому и како одат средствата за помош, средства за одложување, плаќање на долговите … Да се грижат музичарите и нивните семејства, тоа не е мал број луѓе, тие живеат од својата работа – истакна тогаш Неда.

Останати вести од Радио Милева