Радио Милева

Неда Украден се „поткачи“ со Карлеуша: На препирањето му немаше крај, а Јелена превртуваше очи (фото)

Неда Украден се „поткачи“ со Карлеуша: На препирањето му немаше крај, а Јелена превртуваше очи (фото)
фото:дамир дервишагиќ/курир.рс

Во претстојната емисија на „Sвездите на Гранд“, која ќе се емитува оваа сабота, ќе има сериозна вербална расправија помеѓу Неда Украден и Јелена Карлеуша, се вели во најавата.

Имено, Неда беше ментор на гости, поради што таа имаше право да ги избере кандидатите што ќе ги подготвува за некои од следните емисии на ова шоу за таленти. Се започна со тоа што Јелена упати голем број критики кон еден од учесниците на овој натпревар.

-Како никој досега не ти кажа дека не треба да се однесуваш како уморна тетка? Бевте здодевна “, рече Карлеуша, а Украден се замеша.

-Тоа е многу погрешно! Прво, ако има совест и одговорност, таа ќе трепери. Само будала нема трема и некој што пее плејбек.

-Тремата не е изговор “, остана доследна Јелена, но Неда ја прекина на необичен начин.

-Стоп! Застани!

фото:принтскрин/јутјуб

-Мајка ми дури никогаш не ми кажа да престанам! “, рече Карлеуша со насмевка, но Саша Поповиќ ја прекина дискусијата, посочувајќи дека Украден треба да гласа.

-Само дозволете ми да разговарам со неа! Здраво, како си многу си ослабела “, и одговори постарата колешка на помладата, на која Јелена само преврти со очите.

Останати вести од Радио Милева