Радио Милева
тажна среќа

Неда Украден го прослави 92-иот роденден на мајка и заедно со неа… во старски дом! (ФОТО)

Неда Украден го прослави 92-иот роденден на мајка и заедно со неа… во старски дом! (ФОТО)

Неда Украден иако е веќе во шестата деценија од живтотот изгледа бомбастично, а годините не и можат ништо.Неда изгледа како да има 20 години помалку, а нејзинте помлади колешки може да и позавидат.

На Инстаграм, пејачката сподели фотографија од мајка и која наполни 92 години.

„Мила моја Анѓелија, Среќен ти 92. роденден… Ти благодарам драга мамо за животот радосен“ – напишала во постот крај заедничката роденденска фотографија пејачката.

Судејќи по фотографијата и мајката на Украден изгледа како да има многу помалку години, па ете од кого Неда ја наследила генетиката.

Но, ако ја загледате добро фотографијата ќе забележите уште нешто: мајка и на Неда очигледно овој период од животот го поминува осамена, без семејството покрај себе, во дом за стари лица или некоја друга геријатриска установа, потег кој во коментарите покрај фотографијата предизвика бура од полемики!.

Останати вести од Радио Милева