Радио Милева

Не знае за модна грешка: Нина Бадриќ уште еднаш покажа дека е дама со стил (фото)

Не знае за модна грешка: Нина Бадриќ уште еднаш покажа дека е дама со стил (фото)

Хрватската пејачка Нина Бадриќ летото најмногу го помина во работна атмосфера одржувајќи концерти по регионот.

Исто така, Нина го објави и својот видео запис за новата песна „Рекао си“, која имаше одличен „фидбек“ кај публиката.

Деновиве, Нина е во Белград каде што се снима шоуто „РТЛ ѕвезди“, каде Бадриќ ќе биде дел од жирито.

Нина е позната по тоа што својата кариера ја градеше без скандали и провокативни фотографии. Многу често може да ја видиме без грам шминка и во опуштено издание.

 

View this post on Instagram

 

Fokus uz Huawei P20 Pro je uvijek pro’ #huaweip20pro @huaweimobilehrv #todayagain #rtlzvijezde🎵🎤🎤🎤

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Нина најчесто се појавува во модни комбинации кои одлично и прилегаат на нејзината фигура и секогаш е елегантна.

За снимањето на новата емисија на „РТЛ ѕвезди“, Нина одбра долг син фустан со висок шлиц и ремен околу стуркот. Дефинитивно, хрватската пејачка не знае за модна грешка.

 

View this post on Instagram

 

💙

A post shared by Nina Badric (@badrich) on