Радио Милева
Никогаш не вели никогаш

„Не сум способен да сакам“: Жика Јакшиќ проговори за својот љубовен статус по разводот

„Не сум способен да сакам“: Жика Јакшиќ проговори за својот љубовен статус по разводот
фото:принтскрин/еспресо.рс

Авторот и домаќин на шоуто „Никогаш не е доцна“ открива дека е во нов период од емотивниот живот. Жика Јакшиќ спознал нова страна на неговата личност.

По разводот од Дајана, нова партнерка на Жика не и беше позната на јавноста, а сега тој ја објасни причината:

фото:принтскрин/пинк/ еспресо.рс

-Го најдов мојот мир, опкружен сум со прекрасни луѓе, но не сум осамен. Нешто секогаш ми се случува во тој поглед, сепак, морам да признаам дека повеќе немам големи очекувања на таа тема.

Повеќе не сум способен за класична врска или живот со некого – рече Жика за „Стори“, додавајќи:

– Живеам динамично, не можам да се издржам една недела, а камоли друга личност. Ја купив слободата кога имав 16 години, кога заработував повеќе од моите родители свирејќи на свадби и не можам да дозволам никој да ме вознемирува – рече Јакшиќ.

Останати вести од Радио Милева