Радио Милева
Пушењето како пречка

„Не станував од кревет“: Сања Маринковиќ си ја отвори душата и призна дека била во депресија по крајот на бракот

„Не станував од кревет“: Сања Маринковиќ си ја отвори душата и призна дека била во депресија по крајот на бракот
фото:Г.Срданов/Рас Србија

Српската водителка Сања Маринковиќ гостуваше кај Огњен Амиџиќ, а по тој повод зборуваше за одморот на кој беше неколку дена.

– Бев малку приватно, малку бизнис во Дубаи. Не сите жени што одат таму се жени со сомнителен морал. Одам таму од 2005 година, многу го сакам тој град. Одам таму често, многу е понормално во однос на короната. Бегав со моите пријатели и тоа е тоа – рече Сања.

фото:амиџи шоу/принтскрин

Потоа, од водителката беше побарано да наведе две работи на кои му забележуваше на нејзиниот поранешен сопруг, а таа одговори:

– Нема нешто што навистина ме изнервира, бидејќи ако беше, ќе се прераскажеше. Ми пречеше што тој е пушач. Затоа што никогаш не запалив цигара. Значи, ме нервираше пушењето, иако тој беше внимателен.


Сања кажа и со што се занимаваше поради распадот на бракот.
– Бев во депресија четири месеци. Не станав од кревет, воопшто немав волја за живот – призна таа.

Да потсетиме, авторот на емисијата „Магазин ин“ минатиот месец официјално се разведе од сопругот Александар Ухрин, со кого го има синот Страхиња.

Останати вести од Радио Милева