Радио Милева

Не штеди ни денар: Kaјли Џенер на својата ќерка и купи подарок за кој искешира огромна сума

Не штеди ни денар: Kaјли Џенер на својата ќерка и купи подарок за кој искешира огромна сума
фото: профимедиа

Реалити ѕвездата и најмладата милијардерка Кајли Џенер не штеди кога е во прашање нејзината ќерка Сторми.

Имено, по повод нејзиниот роденден, мама Кајли на ќерката и купи подарок за кој сонуваат многумина девојки.

Слатката Сторми за роденден доби – пони. Кајли на својата двегодишна ќерка и купи бело пони, за кој плати 180 илјади евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stal Wilten (@stalwilten) on

Пони има 17 години, пристигнува од Холандија. Пред да пристигне во домот на Кајли, понито ќе биде 14 дена во карантин.

Останати вести од Радио Милева