Радио Милева

Не се знае која е поубава: Вељко Ражнатовиќ се заљуби во Богдана, а ова се нејзините постари сестри (фото)

Не се знае која е поубава: Вељко Ражнатовиќ се заљуби во Богдана, а ова се нејзините постари сестри (фото)
фото:инстаграм

Остана само една недела до свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ, а среќните младенци ги завршуваат подготовките за нивниот најубав ден.

За убавината на свршеницата на Вељко се зборува доста, но досега јавноста немаше можност да ги види сестрите на снаата на фолк ѕвездата Цеца.

Станува збор за Наташа и Бојана Родиќ.

фото:инстаграм

И двајцата се постари од Богдана и сите три може да се пофалат со атрактивен изглед.

Сепак, судејќи според профилите на Инстаграм и бројот на фотографии што ги објавуваат, Бојана е пред сестрите.

фото:инстаграм

Со своите провокативни фотографии го привлекува вниманието на посилниот пол, а со тоа и бројните коментари и лајкови.
Обожава да патува, за што сведочат и фотографии од различни делови на светот.

фото:инстаграм

Наташа, исто како Бојана и Богдан, се одликува со убавина, и тие честопати поминуваат време заедно, споделувајќи заеднички фотографии.

– Моето сè – коментара Бојана за фотографијата со нејзините сестри.

фото:инстаграм

По свадбата се очекува сестрите Родиќ да станат уште поактуелни за јавноста бидејќи сестра им наскоро и официјално ќе стане Ражнатовиќ.

Останати вести од Радио Милева