Радио Милева
Зрачи пред објективот

Не само што блеска од убавина, туку и со телото Јелена Јованова е риба ипол по породувањето (фото)

Не само што блеска од убавина, туку и со телото Јелена Јованова е риба ипол по породувањето (фото)
фото:јелена од драчево/инстаграм/принтскрин

Улогата на Јелена од Драчево во македонскиот ситком „Преспав“, на актерката Јелена Јованова и донесе дополнителна пополарност, а народот се повеќе сака да види и слушне нешто повеќе за неа.

Поминаа пет месеци откако го родеи своето прво чедо, синчето кое го носи името Јаков, а мама Јелена полна со енергија, очигледно разубавена од мајчинството се врати пред камерите во нови професионални освојувања.

фото:јелена јованова/инстаграм/принтскрин

Таа не само што заврши со снимањата на епизодите од новата петта сезона на „Преспав“, туку работеше и една рекламна кампања за која откри на Инстаграм.

фото:јелена јованова/инстаграм/принтскрин

Од приложеното може да се види дека Јеленка е топ риба и по породувањето, а со нетрпение очекуваме да ја видиме во новата сезона од рецепцијата на хотелот во Преспа.

Останати вести од Радио Милева