Радио Милева

Не сака да слушне за мажачка: Анастасија Ражнатовиќ искрено за бракот, откри и зошто не сака дует со мама Цеца!

Не сака да слушне за мажачка: Анастасија Ражнатовиќ искрено за бракот, откри и зошто не сака дует со мама Цеца!
фото:инсатграм

Иако е исполнета и емотивно среќна, младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ вели дека сè уште не размислува да застане на „лудиот камен“.

Анастасија е во хармоничен однос со своето момче, со кого започна заеднички живот, но засега т бракот не е нејзиниот приоритет.

– Воопшто не брзам, мојата кариера искрено е приоритет, јас сум релативно нова и сум целосно посветена на тоа. Што се однесува до свадбите, јас во моментов не размислувам за тоа – рече Анастасија за порталот Пинк.рс.

По големиот успех на сингловите „Савршен пар“ и „Ране“, таа работи посветено на првиот албум.

фото:инстаграм

– Сè уште работам на албумот (се смее). Јас нема да објавам ништо порано, не би го расипала целиот впечаток, сакам сè да излезе во исто време, напорно работиме и очекувам да направам феноменален албум и се надевам дека и публиката ќе го сака. Не би сакала да откривам ништо премногу, освен да се надевам дека албумот ќе излезе што поскоро и, според мене и вкусот на публиката, мислам дека сите ќе бидат воодушевени – рече пејачката, додавајќи дека засега нема во план да снима дует со мајка си Цеца, но не и да се исклучи можноста ова да се случи во иднина:

фото:инстаграм

– Нема да има изненадувања, сакам на тој прв албум да бидам само јас, да бидам целосно фокусирана на соло кариера, да се претставим пред публиката како своја, но во иднина зошто да не, јас сум отворен за соработка, завршува Анастасија.