Радио Милева

Не престанува да ја шокира јавноста: Адел на најновото видео е уште послаба – буцката стана како манекенка (видео)

Не престанува да ја шокира јавноста: Адел на најновото видео е уште послаба  – буцката стана како манекенка (видео)
фото:адел/инсатграм

Знаеме дека Адел ослабе околу 50 килограми, но витката линија на светската музичка sвезда сепак е голем шок за нејзината публика.

На секоја следна објава на социјалните мрежи Адел иагледа неверојатно поразлично и од пред неколку месеци, а особено од пред да почне да слабее.

фото:профимедиа

Овој пат објави видео и фотографии сакајќи да и честита роденден на својата пријателка, актерката и дизајнерка Никол Ричи која наполни 39 години.

-Среќен роденден со задоцнување на мојата дневна доза на симпатичност! Ти се восхитувам и те сакам многу! Ти си олицетворение на апсолутното дивјаштво! Продолжи да нѐ насмеваш вака, те обожавам до небото и назад!- напиша Адел во роденденската честитка.

 

View this post on Instagram

 

Thank you Queen for always making us all feel so loved through your art ♥️♥️

A post shared by Adele (@adele) on

Сепак, она што привлече внимание не беше роденденот на Никол и посветата, туку изгледот на Адел која е во домашно издание облечена во тренерки.

Погледнете:

Останати вести од Радио Милева