Радио Милева

Не, ова не е вонземјанин туку позната пејачка која шокираше со стајлингот во Париз! (фото)

Не, ова не е вонземјанин туку позната пејачка која шокираше со стајлингот во Париз! (фото)
фото:профимедиа

Некои познати личности умеат и тоа како да претераат кога е во прашање изразување на личноста и карактерот, а се однесува на појавување на јавни настани.

Овој пат, пејачката Карди Би шокираше многумина кога на Модната ндела во Париз беше апсолутно маскирана.

фото:профимедиа

Од глава до пети, Карди носеше мантил, фустан, марама, сандали и чорапи во истиот принт.


Пејачката ги собра сите погледи, а малкумина знаеја кој се наоѓа под оваа маска облека.

Останати вести од Радио Милева