Радио Милева
Не му е сеедно

„Не може да заминеш ако сакаш некого“: Аца Лукас проговори за помирување со екс-сопругата Соња

„Не може да заминеш ако сакаш некого“: Аца Лукас проговори за помирување со екс-сопругата Соња
фотоата имиџис/антонио ахел/инстаграм SF__FASHION__STYLE

Аца Лукас во септември 2019 година официјално се разведе од Соња Вуксановиќ, со која ја има ќерката Викторија, и сега искрено зборуваше за тоа.

Иако првично не размислуваше за помирување со Соња, бидејќи „тој не се враќа на старите патеки“, сега тој малку го омекна ставот за тоа.

“Да не се лажеме, размислував за помирување со Соња. Мојот последен брак беше многу бурен, а разводот беше уште побурен. Но, го преболив, сè има рок на траење. Имав среќа, во еден момент скоро да се помириме , иако не сме двојка што би можела да го поминеме целиот свој живот заедно “, изјави пејачот за„ Стори.рс “.

инстаграм SF__FASHION__STYLE

“Имавме многу љубов со несогласување. Ништо не е страшно, никој не е лош таму. Некој едноставно има интереси што не одговараат на интересите на другиот и покрај тоа што сме вљубени. Ние сме во брак десет години. страшен проблем, но не можете да заминете кога ќе видите дека вашите карактери не се совпаѓаат, кога сакате некого. Не е лесно да се напушти “, заклучи Лукас.

Останати вести од Радио Милева