Радио Милева
Мора да се омажи пред да стане мајка

„Не можам да мислам на тоа додека сум во црнина“: Гоца Божиновска проговори за свадбата на синот Мирко и снаатa Бојана (фото)

„Не можам да мислам на тоа додека сум во црнина“: Гоца Божиновска проговори за свадбата на синот Мирко и снаатa Бојана (фото)
фото:душан миленковиќ, милан илиќ/рас србија

Бојана Родиќ и Мирко Шијан прво ја одложија венчавката поради пандемијата на коронавирус, а сега и поради смртта на бабата на Мирко, мајката на пејачката Гоца Божиновска.

Иако се шпекулираше дека следната година ќе завршат на лудиот камен, Гоца вели дека нејзиниот син и снаа сепак ќе се венчаат оваа година, пред да се роди бебето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мирко Шијан (@miresijan)

– Мојот син не може да се ожени! Планираше да направи свадба порано, но ја одложи поради короната, а сега почина и неговата баба. Ќе има време за славење, сега не ни е гајле … Не можам да размислувам за венчавката додека сум во црнина, само што ја погребав мајка ми. Сите бевме многу приврзани за неа. Се чувствувам како половина од мене да умрел, не можам да се освестим – рече Гоца Божиновска за „Информер“.

Пејачката додаде дека нема да дозволи Бојана, која е бремена и носи момче, официјално да не стане снаа пред да се роди бебето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мирко Шијан (@miresijan)

– Таа сигурно нема да се породи без претходно да го земе презимето на Мирко. Датумот на Бојана е во август, а пред тоа таа ќе се омажи само во присуство на нејзините кумови. Така ми рекоа, јас не се мешам во нивната одлука. Важно е Мирко и Бојана да се сакаат – рече Божиновска.

Останати вести од Радио Милева