Радио Милева

„Не е крај на светот“: Аца Лукас проговори што веќе не е дел од „Ѕвездите на Гранд“

„Не е крај на светот“: Аца Лукас проговори што веќе не е дел од „Ѕвездите на Гранд“

Аца Лукас повеќе не е дел од жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд3, а тоа го потврди и во изјава за српски Курир.рс.

Не сум повеќе дел од „Ѕвездите на Гранд“ и не е крај на светото. Не знам зошто околу тоа се крена голема галама. Тоа за мене беше само вид на забава и ништо повеќе. Она што моментално ме интересира се моите деца со кои заминувам на море. За „Ѕвездите на Гранд“ баш ми е гајле.

А на прашањето како го коментира тоа што Карлеуша на Фејсбук напиша дека нема врска со неговото заминување, пејачот немаше коментар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on

Инаку, во новата сезона на музичкото шоу, на негово место ќе биде пејачот Ѓорѓе Давид