Радио Милева
Ах младост...

Не би ја познале: Никогаш видена фотографија на Лепа Брена од детството (фото)

Не би ја познале: Никогаш видена фотографија на Лепа Брена од детството (фото)
фото:лепа брена/инстаграм

Фолк sвездата Лепа Брена (60) важи за една од најубавите жени во нејзини години, а сега се појави досега невидена фотографија од тинејџерството на пејачката.

Јавноста ја следи Брена од почетоците на нејзината кариера, но пред тоа ретко кој знае како тогаш изгледала пејачката.

Иако нејзин заштитен знак е русата коса уште од моментот кога застана на сцената, но тоа не е нејзината природна боја.

На споменатата фотографија од тинејџерските години, пејачката позира насмеана од уво до уво, а ја има својата природна кафеава коса.

– Сè е напишано во очите и насмевнете се. Убавина, здравје, оптимизам, лична храброст и харизма. Добрите гени, традиционалното семејно воспитување и здравото детство исполнето со детски радости се клучот за успехот – е еден од коментарите под фотографијата.

Останати вести од Радио Милева