Радио Милева
Нема повеќе шеги

„Навикнав да имам и да немам“: Аца Лукас по приведувањето откри како живее и на што ги троши парите

„Навикнав да имам и да немам“: Аца Лукас по приведувањето откри како живее и на што ги троши парите
фото:аца лукас/инстаграм

Некои српски пејачи изјавија дека им требаат неколку илјади евра месечно за да преживеат, а Аца Лукас сега ги коментираше овие изјави од колегите.

– За мене, тоа оди спонтано. Навикнат сум да имам и да немам. Нема да умрам ако имам помалку, но за основните работи мора да има. Оние што работат постојано со години и се на врвот, не треба да имаат големи финансиски проблеми. И дури и ако тие не работат долго време – рече Лукас за „Ало.рс“.

Лукас потоа одговори на прашањето за што троши најмногу пари.

– На коцка (се смее). Се шегувам, не се коцкам повеќе. Дојдов во ерата кога веќе нема шеги. Сакам да одам во паб и да пијам со пријателите. Да се вози добар автомобил. Сакам да патувам, но и да трошам пари на децата – вели Аца.

Тој беше уапсен од полицијата пред три дена бидејќи возел под дејство на алкохол.

– Вистина е дека возев пијан за прв пат. Имав 0,90 промили алкохол во крвта и тоа се третира како втора фаза на пијанство. Полицијата ја заврши својата работа, се однесуваше кон мене исто како и со другите граѓани кои го прават тоа дело. Платив казна од 60.000 динари и веднаш штом ќе ја добијам одлуката, полицијата ќе ми ја одземе возачката дозвола за седум месеци. Исто така, вистина е дека не бев арогантен, не реков ниту еден грд збор. Не повикав никого да ме извлече од хаосот. Полицајката беше лута, а јас и се извинив – рече пејачот.

Останати вести од Радио Милева