Радио Милева

Наташа Малинкова се „фрли“ на третман за разубавување и подмладување, а еве го крајниот ефект (фото)

Наташа Малинкова се „фрли“ на третман за разубавување и подмладување, а еве го крајниот ефект (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/наташамалинкова

Пејачката Наташа Малинкова не е од оние познати кои постојано „висат“ на социјалните мрежи и нон стоп да известува за своите активности пред и зад камерите.

Така нејзини последни фотографии на социјалната мрежа „Инстаграм“ се од летото кое е зад нас.

фото: Принтскрин/инстаграм/наташамалинкова

Малинкова деновиве одлучи да си посвети време за себе и нега на нејзиното лице, па замина на третман за разубавување.

Имено, во кусите приказни на „Инстаграм“ таа откри дека е на третман за подмладување, обновување и заздравување на кожата.

Пејачката се фотографираше додека беше во салонот за убавина и објасни како оди целиот процес.

Чистење и припрема на лицето за третман.

фото: Принтскрин/инстаграм/наташамалинкова

 

Нанесување пред и после третман на серуми и коктели кои во зависност од кожата се нанесуваат во различен состав.

фото: Принтскрин/инстаграм/наташамалинкова

 

  • Боцкање со дерма пенот со соодветни иглички на него.

фото: Принтскрин/инстаграм/наташамалинкова

По завршувањето на третманот, пејачката задоволно го покажа крајниот ефект и го препорача на нејзините следбеници.

фото: Принтскрин/инстаграм/наташамалинкова

Останати вести од Радио Милева