Радио Милева
поука за памет

Наташа Беквалац со новогодишна порака: 2018. ти благодарам за лекцијата… Овие луѓе не сакам да ги видам во моја близина во 2019-та! (ФОТО)

Наташа Беквалац со новогодишна порака: 2018. ти благодарам за лекцијата… Овие луѓе не сакам да ги видам во моја близина во 2019-та! (ФОТО)

Наташа Беквалац имаше многу турбулентна година во која и се случија и прекрасни работи, но и оние помалку убави нешта.
По втор пат таа се оствари  во улогата на мајка и ја донесе ќеркичката Катја на свет, а веднаш по породувањето, таа донесе и одлука да го напушти сопругот Лука Лазукиќ, кого го обвини за семејно насилство.
Во меѓувреме, посилна од кога и да е, се врати на сцената и продолжи да ниже успеси, а на самиот крај на годината, донесе и некои важни одлуки кои ги сподели со своите обожаватели, па ги советуваше и тие да го сторат истото.

 

Дистанцирај се  од луѓе кои те лажат, не те почитуваат, користат, омаловажуваат…  2018-та ти благодарам за лекцијата! 2019-та,  одиме“ – напишала Ната, чии следбеници и посакаа најубавата и најуспешна година до сега.

Останати вести од Радио Милева