Радио Милева

Наташа Беквалац: „По кобниот период, немам право на грешка“

Наташа Беквалац: „По кобниот период, немам право на грешка“
фото: инстаграм

2019 година за Наташа Беквалац беше маскимално успешна на професионално поле. Имено, пејачката имаше многу настапи во регионот, работеше на нови песни и максимално се посвети на музиката.

За разлика од тоа, 2018 година не беше сјајна за пејачката која доживеа физичко насилство од нејзиниот поранешен сопруг Лука Лазукиќ.

фото: Принтскрин/инстаграм

Пејачката ги сублимираше впечатоците од 2019 година.

„Животот е преубав, но и преполн со успеси и паѓања.Кога ми се случуваа лошите периоди знаев дека тоа е само период, дека ќе помине. Ги чував своите нерви, душа и срце за периодот кој следува. 2019 година за мене беше една од најубавите“ вели пејачката и додава дека сите желби и се исполниле во претходната година.

„Се што посакував и фантазирав, се случи. Не можам да се сетам на нешто во кое не сум успеала. По кобниот период како да немав време да погрешам, многу работев и се организирав за да живеам живот онаков каков што сакав. Многу одрекувања и многу работа резултираше со голем успех за мене и моето семејство“ вели Беквалац.

фото: Принтскрин/инстаграм

Наташа откри какви новогодишни подароци подготвила за нејзините ќерки.

„На Хана и ја исполнив повеќегодишната желба да добие сестра. Таа оваа година посака патики. А на Катја и купив и играчки и многу работи на кои се радува и ја прави среќна. Претпоставувм дека следната година ќе знае што сака. Јас за Нова година ќе посакам се да биде добро“ вели Наташа.

Останати вести од Радио Милева