Радио Милева

Наташа Беквалац не е единствена: Фолк пејачката прозборе за физичките напади во љубовната врска

Наташа Беквалац не е единствена: Фолк пејачката прозборе за физичките напади во љубовната врска

Во последната емисија на „Магазин ин“ која се емитува на Пинк, меѓу гостите беше и позната фолк пејачка која нема влакна на јазикот.

Злата Петровиќ отворено разговараше за љубовата и лекциите кои ги научила од врските со погрешни мажи.

„Секоја моја врска беше многу бурна. Проследена со кавги и физичко насилство. Меѓутоа, ние жените сакаме адреналин. Сакаме топло-ладно. Луѓе, ова е вистина, вели Злата во „Магазин ин“.

За потсетување, познатата пејачка Наташа Беквалац неодамна беше физички нападната од својот сопруг Лука Лазукиќ.

фото: Принтскрин/твпинк