Радио Милева

Наташа Беквалац го доби старателството над помалата ќерка – еве колку алиментација ќе плаќа Лука Лазукиќ

Наташа Беквалац го доби старателството над помалата ќерка – еве колку алиментација ќе плаќа Лука Лазукиќ
фото:наташа беквалац/инстаграм

Според српските медиуми, пејачката Наташа Беквалац го добила старателство над нејзината ќерка Катја, откако минатата година се разведе од Лука Лазукиќ.

Имено, за Лука се вели дека ја гледа нивната ќерка под одредени услови, откако пејачката го пријави за семејно насилство и откако беше осуден на осум месеци условна казна.

По ова следуваше битка за старателство над ќерката, пренесува српски Телеграф.

фото:наташа беквалац/инстаграм

– Судот на крајот на годината одлучи дека само Наташа е старател, и дека Лука има право да ја гледа Катја секој втор викенд. Тој дури и не се бореше за еднаково старателство, но се бореше за минималната алиментација која се доделува на социјални случаи, изјави извор за Пинк.рс.

– Лука ја пријави минималната плата и судот нареди дека мора да плаќа 12.000 динари месечно.
Наташа Беквалац планира да ги стави сите пари што Лука ќе ги плати за нејзината ќерка на штедна книшка.

Останати вести од Радио Милева