Радио Милева
предолго e соло?

Наташа Беквалац две и пол години е без маж: „Никој не ми предизвикал пеперутки во стомакот за да бидам, со него“

Наташа Беквалац две и пол години е без маж: „Никој не ми предизвикал пеперутки во стомакот за да бидам, со него“

Наташа Беквалац вели дека нема момче веќе две и пол години! Пејачката е сама откако се разведе од третиот сопруг Лука Лазукиќ, кој ја претепа два месеци откако таа  ја роди нивната ќерка Катја.

Беквалац тогаш сфати дека не и треба маж за да биде несреќна и дека може да се бори сама низ животот, па се посвети на својата кариера и нејзините наследници:

„Откога се породив по втор пат не сум бил со ниту еден маж. Еве, јас сум сам две и пол години и морам да признаам дека сакам да бидам слободна. Отсекогаш мислев дека морам да имам некој покрај себе за да бидам исполнета и среќна, но всушност сега се чувствувам подобро од кога и да било. Не знаев како е да бидеш сама порано. Осаменоста ме плашеше, па можеби заради тој страв и летав од врска во врска. Или, некои би рекле од брак до брак. Сега сум зрела жена, па сфатив дека тоа не е добро. Доволна сум сама за себе“ – вели атрактивната пејачка за српски Информер.

Таа додава дека не бега од  нова љубов, но објаснува дека сепак нема да ја брка. Таа смета дека мора да помине повеќе време пред да биде подготвена повторно да посака маж.

„Кога влегувате од врска во врска, како и јас, енергијата од претходната врска е сè уште тука. И сето тоа се влече едно по друго. Сега си дадов време, паузирав. Решив да ја прочистам својата енергија, животот, мислите. На овој начин, ќе бидам подобра за моите деца, за нов човек ако некогаш влезе во мојот живот, но и за себе“.

Без оглед на тоа што во моментов решила да „соло“, пејачката е преплавена со љубовни понуди на социјалните мрежи.

„Многу мажи ми се додворуваат, но само преку Инстаграм. И, ако сакаат да ми пријдат во живо, нема каде, затоа што јас не одам никаде заради пандемијата на коронавирус. Иако, дури и пред овој хаос, тие не ми приоѓаа нешто многу. Похрабри се кога пишуваат преку социјалните мрежи“ – вели Ната.

Таа признава дека внимателно ги набљудува сите понуди, но не реагира на нив.

„Никој не ми предизвикал пеперутки во стомакот. Постојат секакви пораки. Некои бескрајно ме засмејуваат, додека други се прости или вулгарни. Морам да признаам дека има и такви кои можат да бидат сериозни кандидати за разгледување, но ова не е периодот во кој сакам да имам некого. Уживам со ќерките, започнав да тренирам, гледам само блиски луѓе, посветена сум на себе, се грижам за себе и децата… Единствено што ми недостасува е дружењето со публиката. Ми недостасува енергијата што си ја даваме едни на други на настапи“ – вели Беквалац.

Останати вести од Радио Милева