Радио Милева

Натали Грубовиќ со длабокото деколте од црна тантела ги собра погледите на Српската модна недела (фото)

Натали Грубовиќ со длабокото деколте од црна тантела ги собра погледите на Српската модна недела (фото)
фото:инстаграм/натали грубовиќ

Од 9-ти до 14ти октомври во Нови Сад се одржува Српската модна недела каде домашните срспки модни дизајнери како и странските учесници ги претставуваат своите колеции пред љубителите на модата и автентичниот дизајн.

Меѓу присутните во публиката се најде и нашата поранешна Бинго девојка и манекенка Натали Грубовиќ, која позираше пред фотографите.

фото:принтскрин/serbia fashion week/ фејсбук

За оваа прилика убавата Натали се одлучила за проверена и модерна комбинација сочинета од плисирано црно здолниште, споено со корсет од црна тантела со длабоко деколте, а завршниот стилиски печат избрала моторџиската јакна и минималистички сандали.

Бидејќи настанот се случува во Нови Сад, градот каде таа живее откако се омажи, Натали не го пропушти случувањето за да ги погледне новите модни креации, а со тоа покажа дека модата се уште е нејзина голема љубов иако веќе не чекори по модните писти.

Инаку, Натали неодамна го прослави вториот роденден на својата наследничка каде беше собрано целото семејство.

Останати вести од Радио Милева