Радио Милева
Леа порасна

Наследничката на Накова како мала принцеза на својот 6-ти роденден (фото)

Наследничката на Накова како мала принцеза на својот 6-ти роденден (фото)
фото:александра накова/инстаграм принтскрин

Атрактивната и провокативна гевгеличанка, моделот и поранешна ријалити учесничка, Александра Накова, неодамна стана сопственичка на бутик во родната Гевгелија, па оттогаш е ултра активна на социјалната мрежа Инстаграм.

Повод за нови фотографии и објавување на привтни моменти, Накова имаше и овој пат, но за роденденот на својата наследничка – ќеркичката Леа.

фото:александра накова/инстаграм принтскрин

Малата убавица наполни 6 години, а мама и организираше роденденска прослава со другарчињата во еден гевгелиски ресторан.

фото:александра накова/инстаграм принтскрин

Малата принцеза имаше роденденска тема со еднорози, бајковит фустан и се’ она што ја прави среќна.

фото:александра накова/инстаграм принтскрин

-Секогаш ќе бидеш моето мало убаво девојче, се надевам секогаш ќе знаеш колку те сакам! Среќен роденден мое бебенце, пишува мама Александра.

Инаку, откако Накова стана мајка во бракот со сега поренешниот сопруг Гајдаџиев, реши да се повлече од очите на јавноста и да се посвети на мајчинството и малата Леа. Таа веќе извесен период живее во родната Гевгелија заедно со семејството каде отпочна и спопствен бизнис.

Останати вести од Радио Милева