Радио Милева
госпоѓа мама

Наследена убавина: Запознајте ја мајката на Сека Алексиќ!

Наследена убавина: Запознајте ја мајката на Сека Алексиќ!

Една од најголемите фолк ѕвезди, пејачката Сека Алексиќ е и тоа како активна на социјалните мрежи. таа често покрај естрадните, објавува и фотографии од семејствотот, но речиси никогаш не  објавила фотографија од некој од нејзините родители…   Но, неодамна таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која е заедно со нејзината мајка.

Сека Алексиќ иако со години е на самиот врв на домашната поп сцена,  малкумина во јавноста знаеа како изгледа мајката на пејачката.

По објавата на заедничката фотографија со мајка и, а сите заклучија дека пејачката токму од неа ја наследила убавина. А мајката на Сека Алексиќ, нема кој не се согласи дека е вистинска госпоѓа, која изгледа дури и многу помладо од возраста што ја има.

Останати вести од Радио Милева