Радио Милева

Направи драстична промена: Погледнете како изгледа новата Кончита! (фото)

Направи драстична промена: Погледнете како изгледа новата Кончита! (фото)

Во 2014 година, Кончита се појави на Евровизија и ја однесе победата во Австрија. Нејзиното појавување на ова музичко натпреварување предизвика многу реакции.

Кончита до неодамна имаше црна коса, но сега се одлучи да го промени изгледот. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија од новиот имиџ, па сега пејачката има кратка коса. Ја смени и бојата, па од црнка стана русокоса.

Hulk Hogan Realness #theunstoppables

A post shared by conchita (@conchitawurst) on


Во описот на фотографијата таа се пошегува дека сега изгледа како холивудскиот актер Хулк Хоган.

Feeling myself 😅 what a night 🙌 #theunstoppables

A post shared by conchita (@conchitawurst) on

Судејќи по коменатарите на нејзините фанови им се допаѓа новиот имиџ на пејачката.