Радио Милева

Направи драстична промена: Елена Ристеска има нова фризура – еве како изгледа (фото)

Направи драстична промена: Елена Ристеска има нова фризура – еве како изгледа (фото)

Кога станува збор за стилот, начинот на облекување, шминкање или бирање на модни комбинации секој има различен вкус.

А понекогаш и секоја промена е добредојдена, промена која ќе го освежи нашиот изглед и ќе направи да се чувстуваме подборо.

Елена Ристеска се одлучи да направи промена и тоа својата долга коса да ја скрати. За тоа се погрижи нејзиниот стилист Даниел Николовски.

#selfie #redlips #lovesaturdays #readyforlunch #smile 😉

A post shared by E L E N A ♥🎵 (@elenaristeskaofficial) on

На социјалните мрежи Елена објави фотографија од тазе новата фризура, а од нејзините следбеници доби само комплименти.

„Убави“, „Секако ни си убава“, „Елена прекрасно изгледаш со фризурата“ беа само дел од комплиментите кои ги доби пејачката од своите фанови.