Радио Милева

Нападната од публиката: Скандал на премиерата на филмот во кој Џеј Ло глуми стриптизета (фото)

Нападната од публиката: Скандал на премиерата на филмот во кој Џеј Ло глуми стриптизета (фото)
фото:танјуг/АП

Џенифер Лопез (50) се појави на Фестивало во Торонто, каде го промовираше новиот филм „Hustlers“ , a иако акцентот требаше да биде на филмот и нејзиното гламурозно издание, тоа „падна во вода“.

Џеј Ло заблеска во жолт слоевит фустан изработен од тул и украсни панделки.

Пејачката со својот атрактивен изглед ги намами очите на сите присутни кога одеше на црвениот тепих во овој впечатлив изглед.

фото:танјуг/АП

Сепак, некои од присутните извадија транспаренти на кои пишуваше дека актерката и пејачка ги мрази животните и да престане да носи крзно. Некои фрлаа по неа со хартија и направија скандал на настанот.

фото:профимедиа

Џенифер освен од обезбедувањето имаше и заштита од свршеникот кој дојде на премиерата на филмот.

фото:профимедиа

Џеј Ло е главната sвезда на филмот во кој игра стриптизета, а како што е познато, филмот се заснова на вистински настан.

Иако на премирата не носеше крзно, луѓето не заборавија дека тоа не ретко го прави, па ја искористија оваа прилика за да ја посрамотат.

Останати вести од Радио Милева