Радио Милева

Наоми Кембел потполно гола лежи на стомак (фото 18+)

Наоми Кембел потполно гола лежи на стомак (фото 18+)
фото: тањуг

Манекенката Ноами Кембел е на прагот од шестата деценија во животот, а со својот изглед е жена на која и се воодушевува светот.

Некогашната најбарана манекенка која ги освои сите модни писти на овој свет на црно – бела фотографија направена од фотографот Марио Тестино лежи на стомак без ниту едно парче облека, а околу струкот има едно тенко ланче.

За потсетување Наоми својата кариера ја започна на 15 години кога била забележана во текот на шопинг во Лондон.

 

View this post on Instagram

 

Monday #MOOD 🦋 Naomi Archives

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Кембел на 22 мај наполни 49 години, а и понатаму изгледа одлично за нејзините години.

Останати вести од Радио Милева