Радио Милева
„По дождот дојде сонце“

Наместо развод – син: Првин се раздели од 25 години помладата сопруга, а сега Борис Новковиќ очекува четврто дете (фото)

Наместо развод – син: Првин се раздели од 25 години помладата сопруга, а сега Борис Новковиќ очекува четврто дете (фото)
фото:борис новковиќ/инстаграм принтскрин

Борис Новковиќ го очекува своето четврто дете, а неговата љубов кон Ирис ги надмина сите проблеми. Нивното семејство наскоро ќе стане побогато за уште еден член, а тој зборуваше за тоа.

– Вистина е, семејството расте. Сите имаме среќа, следното момче доаѓа. Одлучивме за името на нашиот син, но сепак нема да го откриеме и ќе го задржиме за себе – радосно изјави пејачкот.
Откако четвртата сопруга на Борис Новковиќ се исели од нивниот дом во септември минатата година, од јавноста го доби прекарот „Крал на неуспешните бракови“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Novkovic (@boris_novkovic)

Сепак, се чини дека вербата во љубовта е сепак посилна од кој било раскол, па излегува дека брачната криза е надмината и дека мирот на семејното гнездо е вратен. По привремената разделба, кантавторот Борис Новковиќ и неговата сопруга Ирис сега заеднички го чекаат раѓањето на нивниот син, вториот роденден на нивната ќерката Си и неговиот нов албум за кој штотуку сними сингл.

– Следниот месец, ќе го прославиме двапати, вториот роденден на нашата ќерка Си, што е на 2 април, а потоа и раѓањето на нашиот син – рече Новковиќ.

Останати вести од Радио Милева