Радио Милева

Најжешкото издание пред камери: Меѓуножјето на Марјана Станојковска на мегдан (видео)

Најжешкото издание пред камери: Меѓуножјето на Марјана Станојковска на мегдан (видео)
фото:марјана станојковска/инстаграм

Во првата сезона на танцовото шоу „Танц со ѕвездите“ во 2013 година, учествуваше и ТВ водителката Марјана Станојковска.

Нејзин партнер беше танчарот Илија Карадаковски, а гледачите во тоа време имаа прилика да ја гледаат Марјана во поинакво светло пред камерите.

Деновиве на Македонската телевизија повторно се прикажува ова шоу, а Марјана преку својот Инстаграм ги потсети следбениците да гледаат.

Тангото на кое танцуваше во секси црн фустан со шлицови го истакна нејзиниот сексапил.

Инаку, оваа талентирана убавица танцува од мала, а од 12 годишна возраст неколку години учела модерен и џез балет во балетското студио „Ребис“. Марјана настапувала и на кореографии во тогашните музички емисии на МТВ.

Во продолжение погледнете го ова маестрално танго:

Останати вести од Радио Милева