Радио Милева

Најново: Водителот на „Ѕвездите на Гранд“ ја открива состојбата на заразениот Ѓорѓе Давид

Најново: Водителот на „Ѕвездите на Гранд“ ја открива состојбата на заразениот Ѓорѓе Давид
фото:звезде гранда/инстаграм

Домаќинот на популарното музичко шоу, „Ѕвездите на Гранд“, Воислав Воја Недеjковиќ, откри дека поминува денови во самоизолација предизвикана по прогласувањето вонредна состојба во Србија, поради присуството на вирусот Ковид-19 и изјави на што е посветен сега одморајќи од бројните снимки:

– Деновиве правам некои работи што не сум ги направил долго време. Имам еден куп клипови од различни медиуми во кои сум бил и сега ќе ги уредувам, малку монтирам, ќе ги закачам на мојот канал на Јутјуб, Инстаграм и некои други мрежи. Јас си реков ако не го сториш сега Недељковиќ, никогаш нема. Исто така, сите можеме да најдеме интерес, можеби да научиме нешто ново, вежбање, готвење. Ќе има подобро време, не тркалајте со тежина и прејадување, по што ѓаволот треба да биде крив “, рече пводителот.

фото:принтскрин/еспресо.рс

Тој исто така открива за моменталната здравствена состојба на пејачот Ѓорѓе Дејвид, кој е во болницата, откако дозна дека има коронавирус.

фото:принтскрин/еспресо.рс

– Што се однесува до нашиот колега кој има корона, точно е дека страда од истото, но добро е. Ви благодариме на добрината … За последен пат се видовме на крајот на февруари на снимање. Тој се чувствува добро сега, комуницираме со него, имаме мала група наша , чекаме да заврши сето ова и да продолжиме со снимање понатаму,завршува Војо за српските медиуми.

Останати вести од Радио Милева