Радио Милева

Најново соопштение на Јелена Карлеуша: „Од денес престанува нашата комуникација“

Најново соопштение на Јелена Карлеуша: „Од денес престанува нашата комуникација“

Се уште е актуелна темата за порно аферата на Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш.

Имено, откако во медиумите беа обелоденети нејзини експлицтни фотографии кои наводно ги праќала на босанскиот фудбалер, Карлеуша ги демантираше пишувањата истакнувајќи дека е монтажа.

По аферата таа замина во Кина кај нејзиниот сопруг, а по враќањето не сакаше да дава изјави на новинарите.

Меѓутоа, сега пејачката го објави првото јавно соопштение.

„Сите наводни изјави во медиумите од страна на Јелена Карелуша, Душко Тошиќ или членовите на нивното семејство се измислици. Сите написи во медиумите кои се однесуваат на парите Карлеуша – Тошиќ се дел од медиумското нагодување. Јелена е длабоко поврдена од медиумскиот линч, кршењето на нејзините човекови права,права на вистина и фер борба. Поради тоа, повеќе нема да комуницира со медиумите. Благодарам на разбирањето“ пишува во соопшението.

За потсетување, екипи на новинари ја чекаа Карлеуша да пристигне на снимањето на „Ѕвездие на Гранд“, но пејачката ги избегнуваше новинарите и не сакаше да дава никакви изјави.

Останати вести од Радио Милева