Радио Милева

Најново: Јелена Карлеуша – „Не верувајте, српските таблоиди ве лажат“

Најново: Јелена Карлеуша – „Не верувајте, српските таблоиди ве лажат“
фото: Принтскрин/инстаграм

Јелена Карлеуша од почетокот на годината е актуелна тема во медиумите.

По порно аферата со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш на кого наводно праќала и експлицитни фотографии, во медиумите се појавуваа разни вести за односот на пејачката и нејзиниот сопруг.

На почетокот на март, почина мајка и на Карлеуша, па во медиумите актуелни беа вестите за смртта на Дивна Карлеуша.

Деновиве, требаше да се одржи ново судење меѓу Огњен и Јелена, меѓутоа пејачката не се појави.

Во медиумите повторно се актуелни темите околу разводот на Душко и Јелена, и тоа дека наводно парот се разведува.

 

View this post on Instagram

 

👨‍👩‍👧‍👧☀️ #dubai

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

По тој повод Јелена се огласи на „Инстаграм стори“.

„Таблодините текстови за разводот се апсолутна лага и измислица на болните умови. Не верувајте, не читајте и не им давајте значење бидејќи се ЛАГА“ напиша Карлеуша.

фото: Принтскрин/инстаграм

За потсетување, Јелена и Душко се отследија на „Инстаграм“, а тоа уште повеќе ги зголеми гласините за разводот.

Останати вести од Радио Милева