Радио Милева
ноле стекна имунитет?

Најновите тестови на Новак и Јелена Ѓоковиќ покажаа: Тенискиот ас и неговата сопруга од денес се негативни на Ковид-19 (ФОТО)

Најновите тестови на Новак и Јелена Ѓоковиќ покажаа: Тенискиот ас и неговата сопруга од денес се негативни на Ковид-19 (ФОТО)

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, од денес се негативни на Ковид-19.

Ова го покажале најновите резултати од ПЦР тестот што и двајцата го направија во Белград.

Новак и Јелена не почувствуваа никакви симптоми на вирусот и го направија тестот по претходен договор со лекарите.

Претходните 10 дена, уште од враќањето од  турнирот во Задар,  брачната двојка Ѓоковиќ ги помина во изолација, следејќи ги сите протоколи и безбедносни мерки поврзани со Ковид-19.

Извор: Информер.рс

Фото: Старс спорт фото

Останати вести од Радио Милева