Радио Милева

Најголем срам во српските медиуми: Напишаа страшна вест за синот на Цеца (фото)

Најголем срам во српските медиуми: Напишаа страшна вест за синот на Цеца (фото)

Често во медумите може да прочитаме наслови, но и вести кои немаат врска со вистината.

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ се потсети на една вест која се појави во медиумите пред 3 години.

Имено, тогаш во медумите се појави вест со наслов: Се обеси синот на Цеца, Вељко: Србија е во шок.

Кога Вељко ја виде оваа вест изнервиран и револтиран порача:

Некој кој е болен толку многу да иде да се лечи. Што и е на будалата? На празник пишувате вакви глупости.

За потсетување, оваа вест се појави во време кога кружеа многу лажни вести, па тогаш се појавија и наслови дека настрдал и пејачите Аца Лукас, Саша Ковачевиќ.